Microsoft Silverlight

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eklenme: Haziran 18, 2014
Dil: Türkçe
Boyut: 6.6 MB
Üretici: Microsoft
İS: Windows XP ve üzeri
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
7.480 indirme
Microsoft Silverlight

Silverlight , Mcirosoft’un Adobe Flash Player karşısına rakip olarak çıkarttığı zengin içerikli dosyalara erişebilmek için kullanılan yardımcı bir programdır . Silverlight yardımı ile canlı yayınları takip edebilir , video izleyebilirsiniz. Ayrıca Silverlight ile desteği bulunan yeni nesil bazı oyunları da oynayabilirsiniz.

Microsoft özellikle yeni dönemde Silverlight’ın daha fazla tercih edilmesi için web sitelerini desteklemeye , oyunlar , aplikasyonlar , medya içerikleri ( genellikle animasyon ) ve zengin içeriklerin yapılmasını teşvik etmektedir.

2 MB’tan daha düşük olan Silverlight şu anda tüm Windows makinalarında , Linux ve MAC makinalarda da desteklenmektedir. Kullanışlı ve sistem kaynaklarını çok tüketmeyen bu Microsoft programını bilgisayarınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Programın download linki 64 bit işletim sistemleri için geçerli olan Silverlight sürümünü içermektedir. Eğer işletim sisteminiz 32 bit ise programı http://silverlight.dlservice.microsoft.com/download/B/A/9/BA94BEC9-5DBC-4B50-BC2B-046A42399067/30214.00/Silverlight.exe linkinden download edebilirsiniz.