Ottomania

Eklenme: Ekim 19, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
52.716 indirme
Ottomania

Osmanlı ordularını yönetmeye hazır mısın?

Son zamanların mobil oyun trendlerinden tower defans bu kez Osmanlı temasıyla karşınızda…

Ottomania’da Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet ve Kanuni Sultan Süleyman önderliğinde savaşacaksınız. Gülleci, Hezarfen, Yeniçeri, Battal Gazi benzer biçimde tamamı epik kahramanlarla bir kez daha kıtaları fethedeceksiniz. İlk kısmı Anadolu’da başlamış olacak olan serüven, ikinci bölüm ile Balkan topraklarındaki sıkıntılı ve çetin müdafa savaşlarıyla devam edecek. Osmanlı ordularının kumandanı ol ve kazanılacak zaferlere sen de adını yazdır.

Tamamı yerli yapım olan Ottomania, Türkçe ve İngilizce dil alternatifleriyle beğeninize sunulmuştur.

Ottomania’yı oynayabılmeniz için fazlaca deneyimli oyuncu olmanıza gerek yok. Oyunumuz hepimiz tarafınca oynanabilecek biçimde hazırlanmıştır. Sizin yapmanız gerekli olanlar kazanların yerleştirmek, kazanlar dolunca onların üstüne tıklayarak hoşafı toplamak, ve yeteri kadar hoşaf topladığınızda askerleri cenk alanına yerleştirmektir. En başta kullanabileceğiniz asker çeşidi azca. Fakat, her yeni sefere geçtiğinizde, size yeni askerler kullanıma açılacaktır. Bunun için oyunda ilerledikçe Ottomania daha zevkli ve keyifli olmaya devam edecektir.

Yukarıda belirttiğimiz benzer biçimde, Ottomania üç bölümden oluşur. İlk kısmı Anadolu’da geçer. Burada siz Osman Bey’in nezarete altında savaşacaksınız. Herkesin bilmiş olduğu benzer biçimde Osman Bey Osmanlı İmparatorluğun kurucusudur. İkinci bölüme İstanbul’u feth eden Şahin bakışlı Fatih Sultan Mehmet ile beraber devam edeceksiniz. Ve üçüncü bölümde ise düşmanların saldırılarına karşı Kartal bakışlı Sultan Süleyman ile beraber topraklarınızı koruyacaksınız. Sultan Süleyman (Kanuni), onun yaşamını ve Hürrem Sultan’a aşkını özetleyen Muhteşem Yüzyıl dizisinden sonrasında dünyada yeniden meşhur olmuştur.

Oyunda oldukça sayıda hem düşman hem müteffik askerler mevcuttur. Oyun süresince size ortalama olarak onbeş çeşit asker verilecektir. Diğer taraftan da düşman sayısı da o denli olacaktır. Her düşmana karşı etkili olacak askeriniz olacak. Askerleri seçmeden ilkin düşmanlarınızı dürbünü kullanın ve işinize en oldukça yarayan askerleri kullanın. Gazanız kutsal olsun!